Z wizytą w Drelowie

ARCHIWUM > 2018/2019

Z wizytą w Drelowie

17 stycznia 2019 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 145 rocznicy męczeńskiej śmierci unitów w Drelowie. Na uroczystość pojechała pani dyrektor Anna Teresa Kowalczyk, pani wicedyrektor Barbara Banaszczyk, Sekretarz Gminy Wohyń pani Agnieszka Buch, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Iwona Babicz-Kalinowska oraz Poczet Sztandarowy (Anna Juszczyńska, Dorota Banachowicz, Przemysław Ładniak oraz Maja Kropiwiec, Kinga Grodek, Arkadiusz Samczuk).
 Pierwszym punktem obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pamiątkową tablicą przy kościele. W imieniu naszej szkoły uczynili to Julia Maksymiuk i Kamil Frączek. Następnie sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Kazimierza Gurdy. Ponadto na uroczystości byli obecni przedstawicieli Diecezjalnej  Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich, do której od 2013r. należy również nasza szkoła. Obejrzeliśmy spektakl na podstawie scenariusza pani Ewy Strok pt.  „Matka Boska od unitów” przygotowany przez młodzież drelowskiej szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była promocja komiksu „Unickie wołanie”, którego ilustratorką jest nasza koleżanka Julia Maksymiuk, a autorką scenariusza pani Ewa Strok. Byliśmy bardzo dumni z Julii. Cieszyliśmy się, że jej osiągnięcia były promowane przed tak licznie zgromadzoną publicznością i wśród władz kościelnych i samorządowych.

Anna Juszczyńska, klasa IIIc