Wakacyjne wspomnienia

ARCHIWUM > 2018/2019

Kartka z wakacyjnego pamiętnika

„Mój kochany pamiętniczku… Skończyły się wakacje, podróże, wyjazdy rowerowe ze znajomymi. Znalazłam wolną chwilę, żeby powspominać pierwsze tygodnie wolnego, letniego czasu. Szczególnie chcę opisać kolonie w Jastrzębiej Górze, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca... Na początku były długie przygotowania, żeby niczego nie zapomnieć. Wyjechaliśmy rano 25 czerwca pod opieką pani Iwony Babicz-Kalinowskiej, Agnieszki Juszczyńskiej, Joanny Kubaczyńskiej i Jolanty Chacewicz. Na miejscu czekały na nas stoły nakryte do kolacji. Jedzenie było  smaczne, szczególnie dobry był dżem porzeczkowy. Codziennie mieliśmy zaplanowane różne zajęcia, były dyskoteki, ognisko, randka w ciemno, zajęcia plastyczne, profilaktyczne. Graliśmy w piłkę i śpiewaliśmy piosenki turystyczne. Często chodziliśmy na plażę i spacerowaliśmy brzegiem Bałtyku. Można by trochę ponarzekać na pogodę, ale i tak zaliczyliśmy kąpiele w morzu i plażowanie. Pływaliśmy również z rekinami w Aquaparku w Redzie. Odwiedziliśmy wiele pięknych miejsc.  Dowiedzieliśmy się  ciekawych informacji o Jastrzębiej Górze, Kaszubach, Morzu Bałtyckim. Weszliśmy na latarnię morską w Rozewiu. Na  Helu obejrzeliśmy karmienie fok w fokarium. Poznaliśmy historię Westerplatte. Przypłynęliśmy statkiem do Gdańska i podziwialiśmy Długi Targ, fontannę Neptuna, Żuraw. Spacerowaliśmy po molo w Sopocie, a w Gdyni podziwialiśmy ryby z różnych rejonów świata w Oceanarium oraz zwiedziliśmy statek Dar Pomorza. Wielu muzycznych wrażeń dostarczył koncert organowy w katedrze w Gdańsku Oliwie. Wysłuchaliśmy opowieści o bursztynie w pracowni artystycznej w Chłapowie. Te kolonie utkwią mi na długo w pamięci, a ze znajomymi tam poznanymi mam nadzieję się jeszcze spotkać. Chcę jeszcze raz pojechać do Jastrzębiej Góry na pyszne lody tajskie u pana Krzysztofa. 4 lipca - wracamy do domu… Kończę na razie pisać… Wkleiłam tu kilka zdjęć  z kolonii, żeby choć w małym stopniu przypomnieć kolonistom wspólnie spędzony czas i widok na nasze piękne morze.”

Lidia Teleszko, kl. III B