XVII Spotkania z Piosenką

ARCHIWUM > 2017/2018

Po raz siedemnasty Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich gościł zaprzyjaźnione szkoły na Otwartych Spotkaniach z Piosenką Szkolną.  Zgodnie z tematyką cyklu „Cztery Pory Roku”, wykonywano utwory pod hasłem: „Polska Piosenka Zimowa”. Koordynatorami spotkania były panie Elżbieta Tarasiuk oraz Monika Panasiuk. Sponsorem nagród był pan Zbigniew Nakonieczny, właściciel Ośrodka dla Cudzoziemców w Bezwoli.
   Na konkurs zgłosili się uczestnicy z Bork, Czemiernik, Komarówki Podlaskiej, Wisznic, Brzozowicy Dużej, Branicy Radzyńskiej, Tchórzewa i Wohynia.
  Po słowach wstępu wygłoszonych przez panią dyrektor Annę Teresę Kowalczyk artyści przystąpili do rywalizacji w trzech kategoriach: zespoły z klas I-III, soliści z klas IV-VII oraz zespoły z klas IV-VII. Mimo zimowej tematyki atmosfera była naprawdę gorąca, emocje olbrzymie, a zabawa wyśmienita. Jury w składzie: pani Ewa Śliwińska  - instruktor teatralny z Radzynia Podlaskiego, pani Dorota Szostakiewicz z PSM w Radzyniu Podlaskim oraz pan Marek Maksymiuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Wohyniu, miało niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. Oto lista nagrodzonych:
Kategoria: zespoły klasy I-III
1 miejsce Śpiewające Jagódki SP w Komarówce Podl.
2 miejsce Gwiazdeczki SP w Wisznicach
3 miejsce Wesołe nutki SP w Tchórzewie
Wyróżnienie Mini Raczki SP w Wohyniu
Kategoria: soliści klasy IV-VII
1 miejsce Martyna Belniak SP w Branicy Radz.
2 miejsce Oliwia Woch ZO w Brzozowicy Dużej
2 miejsce ex quo Aleksandra Nikoniuk SP w Komarówce Podl.
3 miejsce Kamil Mitura ZPO w Borkach
W kategorii zespół klasy IV-VII :
    1 miejsce Zespół Wokalny SP w Czemiernikach
    2 miejsce Raczki SP w Wohyniu
  W tym roku po raz pierwszy wręczono również nagrodę Fundacji Dziedzictwo Unickie. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pani Anny Teresy Kowalczyk i pani Barbary Banaszczyk - ma na celu służyć zachowaniu pamięci o Unitach oraz wspieraniu wszelkich działań, które uczą żyć w zgodzie z ludźmi i światem. Pierwszy tytuł Laureata i nagrodę pieniężną otrzymali uczniowie  Szkoły Podstawowej w Czemiernikach. Artyści z tej szkoły pod kierunkiem pana Grzegorza Kornackiego uczestniczą w Spotkaniach z Piosenką Szkolną  od dziesięciu lat i mają swój niewątpliwy wkład w propagowanie kultury.

Monika Panasiuk