Monodram

ARCHIWUM > 2016/2017 > "Muzeum..." podsumowanie

Monodram „Opowieści z bramy…" na podstawie utworów Singera w wykonaniu Witolda Dąbrowskiego z „Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie” można było obejrzeć na scenie w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich  w Wohyniu 04.10.2016r.
 Widzowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w urzekający lekkością i dynamiką spektakl. Gra aktorska Witolda Dąbrowskiego i subtelna muzyka skrzypka w tle wprawiła w podziw publiczność. W monodramie słowo mówione opowiadacz historii przeplatał piosenkami żydowskimi, do których akompaniował sobie na gitarze. Na przedstawienie przybyli uczniowie gimnazjum w Wohyniu i Suchowoli z nauczycielami, klasy 4-6 Szkoły Podstawowej w Wohyniu oraz społeczność lokalna i Koło Gospodyń Wiejskich. Monodram obejrzało ponad 400 widzów. Scenografię do przedstawienia wykonała Iwona Babicz-Kalinowska przy wsparciu społeczności szkolnej.

Agnieszka Juszczyńska