Szkolny teatr z Drelowa

ARCHIWUM > 2018/2019

5 lutego na zaproszenie pani dyrektor Anny Teresy Kowalczyk gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie z panią dyrektor Dorotą Sawczuk. Uczniowie wystawili sztukę autorstwa pani Ewy Strok pt.: „Matka Boska od unitów”. Akcja rozgrywała się w dworze u państwa Markowskich. Spektakl ukazywał historię cierpiących unitów drelowskich oraz niezwykłe postawy otaczających ich ludzi. Nad całością przedstawienia czuwała pani Katarzyna Polewska i pan Tadeusz Kondraciuk. Wśród aktorów znalazł się ks. wikary drelowskiej parafii - ks. Michał Bieńczyk. Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy, że mogliśmy wspólnie dotknąć historii i dziedzictwa unitów.

Agnieszka Juszczyńska