Dodatkowe zajęcia 2a SP

ARCHIWUM > 2016/2017

Uczniowie z klasy IIa  szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczą w ciekawych, dodatkowych zajęciach. Dzieci z wielką radością goszczą w szkole swoich rodziców lub tatę czy też mamę swoich kolegów. Rodzice dzielą się z uczniami swoją pasją, którą czasem bywa też ich praca zawodowa. Ta forma zajęć wpływa na rozwój zainteresowań dzieci, poszerzenie ich wiedzy z różnych dziedzin a przede wszystkim zacieśnia więzi z rodzicami i tworzy wielką klasową wspólnotę.
                         JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH RODZICÓW!

01 grudnia 2016r.- Pani Ewa Grzywaczewska-Denisiuk: "Pieniądze i oszczędzanie".

Dowiedzieliśmy się skąd się biorą pieniądze, czym płacono dawniej, jak możemy je oszczędzać, jak liczy się pieniądze w banku. Dzieci liczyły prawdziwe pieniądze na prawdziwej  bankowej maszynce do liczenia.

DZIĘKUJEMY PANI EWO!

06 grudnia 2016r.- Pani Anna Gadamska i Pani Danuta Petkowicz: "Ozdoby choinkowe z masy solnej".

Mamy przygotowały kolorową masę i mnóstwo przyrządów, które pomagały nam w pracy. Przez dwie godziny świetnie się bawiliśmy i rozwijaliśmy swoją kreatywność.

DZIĘKUJEMY PANI ANIU I PANI DANUSIU!

09 lutego 2017r.- Pan Bartłomiej Krawiec: "Łowiectwo i zwierzęta w zimie".

Tata Tosi nauczył nas, że poroże i rogi to nie to samo. Poznaliśmy ssaki zamieszkujące nasze lasy, usłyszeliśmy grę na myśliwskim rogu i mogliśmy dotknąć skór dzikich zwierząt oraz poroży łosia, jelenia, daniela, sarny. Wiemy co to jest "omyk", "badyle", "chwost".

DZIĘKUJEMY PANIE BARTKU!

23 lutego 2017r.- Pan Krzysztof Kowalczyk: "Żmije i ich środowisko".

Tata Zosi bardzo interesująco opowiadał o swojej pasji. Pokazał nam przepiękne zdjęcia żmij. Wykonał je sam, bo to jest właśnie jego pasja. Mogliśmy dotknąć zrzuconej skóry zaskrońca i żmii zygzakowatej. Widzieliśmy zaschniętą  kroplę jadu i wiemy jak rozpoznać węża jadowitego.

DZIĘKUJEMY PANIE KRZYSIU!

Uczniowie klasy IIa z wychowawczynią Barbarą Wołosowicz