„Ach, ta PI-ękna liczba PI”

ARCHIWUM > 2021/2022

Witamy Wiosnę Szkolnym Konkursem Matematycznym  „Ach, ta PI-ękna liczba PI”

Pierwszy dzień wiosny przyniósł wiele wspaniałych chwil uczniom klas 1-3. Podczas wspólnych zabaw i zmagań matematycznych zaprzyjaźniali się z liczbą pi. Ułatwili im to organizatorzy drugiej edycji szkolnego konkursu matematycznego „Ach, ta PI-ękna liczba PI”: pani Edyta Uchaniuk nauczyciel matematyki w klasach 4-8 oraz pedagog p. Agnieszka Juszczyńska i wychowawca kl. 2b p. Monika Tymosiewicz.
 Uczniowie klas 1-3 wykazali się wielką kreatywności, wspaniałą pamięcią i koncentracją na zadaniach. Świetnie poradzili sobie z konkurencjami, które wymagały pracy grupowej, min. z zabawami zręcznościowymi, odkodowywaniem, układaniem tangramów. Galeria prac konkursowych wzbogaciła się o karykatury wychowawców oraz wykonane z gazet przestrzenne liczby
π. Uczniowie pobili ubiegłoroczny rekord, wypisując ponad 80 wyrazów zaczynających się na „pi”. Całą klasą recytowali liczbę π do stu miejsc po przecinku. Wspaniale bawili się i integrowali tańcząc belgijkę po okręgu (obwód okręgu = 2πr). Wspaniałe nagrody trafiły do wszystkich klas.
 Podczas konkursu uczniowie mogli liczyć na opiekę i wsparcie swoich starszych koleżanek i kolegów z kl. 8: Olgi Lendzion, Aleksandry Grzywaczewskiej, Magdaleny Samczuk, Nikoli Borysiuk, Aleksandry Uchaniuk, Aleksandry Korolczuk i Piotra Kawicza.

K. Szyndlarz