"Czy znasz nasze lasy"

ARCHIWUM > 2021/2022

W dniu 5 listopada w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu po raz VI odbył się konkurs „Czy znasz nasze lasy?” W konkursie wzięło udział prawie 50 uczniów z 5 szkół: Czemiernik, Komarówki, Suchowoli, Ostrówek i Wohynia. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: indywidualnej i drużynowej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III (skrzaty), IV-VI (młodzik), VII-VIII (junior). Test wiedzy połączono z odsłuchiwaniem głosów zwierząt i rozpoznawaniem gatunków roślin (z materiału zielnikowego). Całość przeprowadzono w reżimie sanitarnym, rezygnując z konkurencji sportowej. Jury konkursu w osobach: Piotr Tarnowski, Tomasz Mirosław i Mateusz Król, Katarzyna Daniłkiewicz-Niewęgłowska, Elżbieta Toczyńska-Wilczuk i Marek Maksymiuk czuwali nad prawidłowością przeprowadzenia konkursu, sprawdzeniem prac, wyłonieniem laureatów i sporządzeniem protokołów. Konkurs jest realizowany we współpracy merytorycznej i przy zaangażowaniu finansowym następujących instytucji: Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, Miasta Radzyń Podlaski, Gminy Wohyń, ProAgroNatura Mobilne Doradztwo Rolnicze, Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO, PTTK oddziału w Radzyniu Podlaskim, Towarzystwa Przyrodniczego Bocian i Zespołu szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Każdy z uczestników otrzymał zestaw upominkowy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom w terminie późniejszym o czym będziemy informować zainteresowanych.

B. Banaszczyk