Ogród Edukacyjny

ARCHIWUM > 2021/2022

Nasz udział w uroczystym otwarciu Ogrodu Edukacyjnego przy Nadleśnictwie Radzyń Podlaski

Uroczystość otwarcia odbywała się na powietrzu z udziałem reprezentacji szkół, zaproszonych władz gminnych, miejskich i powiatowych oraz zaprzyjaźnionych nadleśnictw.
W uroczystym przecięciu wstęgi
w tym przypadku utkanej z gałązek świerkowych i innych darów leśnych, ułożonej na przygotowanych pieńkach, brali udział zaproszeni przedstawiciele różnych instytucji. Uczniowską brać reprezentowała nasza uczennica klasy 7 „a” laureatka wielu konkursów, w tym przyrodniczych Zofia Kowalczyk wraz z opiekunką, wicedyrektor Barbarą Banaszczyk. Udało nam się upamiętnić te emocjonujące chwile na materiale filmowym i zdjęciowym zapraszamy do oglądania. Niech atmosferę tam panującą poczuje każdy, kto przeczyta relację uczennicy tam obecnej:
   Dnia 24.09.2021 klasa szósta, jako przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Wohyniu, pojechała do Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim na otwarcie „Parku edukacyjnego”.
Na początku dzieliliśmy się na grupy każda grupa zaczynała od jednej stacji, których było sześć, czyli miejsc, w których się uczyliśmy. Przechodziło się z jednej do drugiej, i tak do szóstej. W stacjach tych mówili o lasach np. o drewnie, jak chronić drzewa przed zwierzętami, jak z lasu znaleźć drogę do domu, jak pracują w nadleśnictwie oraz o różnych ciekawostkach - jak robić coś z drewna... W nadleśnictwie jest po za tym labirynt, skocznie i wąska ścieżka (sensoryczna), na której są liście, gałązki, kamienie, piasek, itp. Robiliśmy tam wisiorki z drzewa, a na końcu była niespodzianka! A żeby było wiadomo, że na pewno przeszliśmy wszystkie stacje to na początku każda grupa otrzymała koło z wszystkim sześcioma stacjami, gdy skończyliśmy jedną stację pani lub pan dziurkowali nam jeden liść na numerze stacji, którą przeszliśmy, i takie koło wymienialiśmy na niespodziankę. Było tam super, chciałabym tam pojechać jeszcze raz.

Gabriela Trochimiak
Klasa VI „a”

Cieszę się, że mogłam również uczestniczyć w tym wydarzeniu, razem z całą moją klasą szóstą. Dziękujemy również z tego miejsca Panu Wójtowi
Tomaszowi Jurkiewiczowi, za zorganizowanie przejazdu na tę uroczystość. Wszyscy uczestnicy są bardzo wdzięczni i zadowoleni z edukacyjnych przeżyć i otrzymanych pamiątek.

- Elżbieta T.

Filmy: