Dzień Języków Obcych

ARCHIWUM > 2021/2022

Po  raz  kolejny, po rocznej przerwie, obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną świętowaliśmy tylko we własnym, szkolnym gronie. Towarzyszyły nam Panie Anna Teresa Kowalczyk i Barbara Banaszczyk Dyrektorki Szkoły oraz Pan Robert Rosiński Kierownik ZAS w Wohyniu.
Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się przemarszem ulicami Wohynia przy akompaniamencie werbli. Następnie, już w szkole, najpierw podziwialiśmy występy szkolnego chóru, następnie młodzież zaprezentowała piosenki w różnych językach. Były więc piosenki w językach: czeskim, rosyjskim, czeczeńskim oraz angielskim. Występy wokalne przeplatane były prezentacjami multimedialnymi z których można było dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat min Szwajcarii, Grecji, Japonii czy Niemiec.
Na zakończenie wystąpiła Pani Dyrektor zadziwiając niejednego przemową w języku … francuskim.
Mimo obostrzeń szkolne obchody Dnia Języków Obcych okazały się sukcesem, również za sprawą Pań od języków obcych p. Anny Rożen, Moniki Panasiuk, Renaty Korczak i Doroty Blicharz.