Warsztaty Wielkanocne 2021

PRZEDSZKOLE

W dniu 23 marca 2021 r. w przedszkolu, w grupie starszaków odbyły się warsztaty wielkanocne po nazwą: "Ręcznikowy zajączek". Wprowadzeniem do wspólnej zabawy było poszukiwanie w sali jajek z zagadką wielkanocną.
    Wychowawczyni zapoznała dzieci z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy i przedstawiła najbardziej bliskie  dzieciom symbole tych świąt. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat osobistych doświadczeń związanych z tym czasem. Punktem kulminacyjnym było wykonanie przy wsparciu Pań zajączka z frotowego ręcznika oraz pisanki wielkanocnej.
    Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, zorganizowano wystawę prac w przedszkolu, a przed Świętami  dzieci zabrały swoje ozdoby świąteczne do domu. Na pewno powtórzymy te zajęcia w przyszłym roku :)

red. K. Trościańczyk