Drelów – Dzień Patrona

ARCHIWUM > 2021/2022

Drelów Dzień Patrona w szkole z Rodziny Szkół noszących imię Unitów Podlaskich

148. rocznica pamięci unitów drelowskich 17 stycznia 2022 r. zgromadziła społeczność uczniów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie oraz zaproszonych gości na Mszy świętej w świątyni drelowskiej. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Grzegorz Suchodolski. W tym dniu przypada Dzień Patrona drelowskiej szkoły. Na tą uroczystość została zaproszona delegacja z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Wspólnie z dyrekcją szkoły p. Anną Kowalczyk i Barbarą Banaszczyk udał się Poczet Sztandarowy w składzie: Aleksandra Grzywaczewska, Hubert Siemionek, Nikola Borysiuk, Olga Lendzion, Piotr Kawicz, Magdalena Zdunek; Pani Sekretarz Gminy Wohyń Agnieszka Buch, nauczyciele pani Iwona Babicz-Kalinowska, Pani Agnieszka Juszczyńska oraz proboszcz parafii św. Anny w Wohyniu ks. kanonik Henryk Kalitka. Od wielu lat uczestniczymy w uroczystościach patronalnych, ponieważ należymy do Diecezjalnej Rodziny Szkół noszących imię Unitów Podlaskich. Po mszy świętej uczniowie szkoły z Drelowa przedstawili widowisko artystyczne p.t. „Pójdź w krainę łez…”, zaprezentowany został film „Znicze pamięci, czyli historia parafii w Drelowie”. Odbyło się również spotkanie z autorką książki o unitach „W imię wiary naszych ojców” panią Ewą Strok.

Agnieszka Juszczyńska