Posadź swoje drzewko

WYDARZENIA

1.04.2022 r. "Prima aprilis" to wiosna zrobiła nam psikusa - nasz wiosenny wyjazd stał się zimowym... Właśnie dzisiaj wybraliśmy się do Nadleśnictwa Lubartów, na wcześniej zapowiedzianą akcję sadzenia drzew, poznania pracy leśnika i miłego spędzenia czasu w otoczeniu leśnym. I wszystko się spełniło, poza słońcem i ciepłem, które od kilkunastu dni nas rozpieszczało. Mimo śniegu daliśmy radę posadzić sporo drzewek już dziś uczniowie zapowiedzieli ponowną wizytę w tym lesie, aby sprawdzić, jak rosną ich nazwane drzewka (bo każde otrzymało imię ;)).
  Atrakcji tego dnia było więcej
zaraz po przyjeździe na miejsce, wszyscy nie bacząc na ewentualne przemoczenie, zabawili się śnieżkami tak nadrabiali zaległości zimowe. Po oficjalnym rozpoczęciu zostaliśmy przydzieleni do „Opiekuna leśnego”, który doprowadził nas do terenu sadzenia drzewek. W trakcie wędrówki uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, tropy zwierząt pozostawione na świeżym śniegu, zaś po pracy czekały łamigłówki leśne z nagrodami i pamiątkowym certyfikatem upamiętniającym tę akcję. Cała akcja zakończyła się poczęstunkiem przy ognisku kiełbaski, gorący bigos ciepłą herbatą. Na pamiątkę uczniowie dostali roczne sadzonki świerkowe.
  Nasz wyjazd był organizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawową z Czemiernik
wspólnie więc pojechały klasy szóste i przedstawiciele klas siódmych obu szkół. Miło nam było razem podróżować i wspólnie zasadzić część dębowego lasu dziękujemy.

red. Elżbieta Tarasiuk

Oglądaj mini materiał wideo