Warsztaty komputerowe 3

PROJEKT LOWE

Marcowe warsztaty komputerowe – za nami – zdążyliśmy z tą grupą przed lockdown’em :)

W szkoleniu – z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego uczestniczyło siedem osób (nie wszystkie chętne osoby mogły podjąć szkolenie w tym terminie). Na tych warsztatach, zgodnie z zapowiedzią, ukierunkowaliśmy się na potrzeby kursowiczów, tak jak to było do tej pory. Oprócz podstaw dotyczących zwykłego, ale zorganizowanego i bezpiecznego korzystania z komputera, jego możliwości i zasobów Internetowych - ze zwróceniem uwagi na ochronę własnych danych (nie tylko osobowych), analizowaliśmy możliwości płatności internetowych, e-kont, czy możliwości posiadania e-podpisu. Uczestnicy warsztatów dzielili się też wiedzą praktyczną z własnych doświadczeń w płatnościach, zakupach internetowych…
  Mamy nadzieję, że te warsztaty umożliwiły rozeznanie się w kwestiach problematycznych, naświetliły kierunki rozwoju i pomogły w przełamywaniu barier dotyczących poznawania możliwości technologii komputerowej – w każdym wieku. Cieszy nas fakt, że są osoby chętne podejmować kolejne wyzwania i dalej poszerzać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne – jeżeli będzie kurs poszerzający zakres, chętnie umożliwimy kontynuację nauki. Mamy też nadzieję, że te warsztaty, które zostały zawieszone przez kolejne obostrzenia jeszcze się odbędą, gdyż szkoda by było zaprzepaścić okazję darmowego szkolenia w zakresie posługiwania się technologią komputerową w życiu codziennym.
   Będziemy informowali o możliwościach realizacji szkoleń, jak tylko będą nowe rozporządzenia rządowe. Oczywiście już dzisiaj zapraszamy chętne osoby do skorzystania – póki mamy taki program.

Pozdrawiam wszystkich kursowiczów
– prowadząca warsztaty – mgr Elżbieta Tarasiuk