Bezpieczni w Internecie

ARCHIWUM > 2021/2022

Bezpieczni w Internecie

15 marca 2022 roku podsumowaliśmy działania rozpoczęte jeszcze przed feriami, a dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Gościem honorowym naszej uroczystości była pani Monika Spocińska, przedstawicielka lokalnego oddziału zakładu ubezpieczeń, dzięki której uczniowie mogli się cieszyć zdobytymi nagrodami. Warto też dodać, że każdy uczestnik konkursu otrzymał ocenę bardzo dobrą z informatyki, zaś osoby nagrodzone oprócz nagród rzeczowych, otrzymali szóstki z w/w przedmiotu szkolnego.
Zapowiedziany konkurs w tym zakresie podzielony był na trzy kategorie. Dla najmłodszych, w grupie od pierwszej do czwartej klasy zadaniem było opracowanie tematycznego plakatu dowolną techniką. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3 b - Wiktor Pawelec, drugie uzyskała uczennica tej samej klasy
Martyna Frączek. Trzeciego miejsca nie przydzielono, ale były dwa wyróżnienia, które otrzymały: Oliwia Kowalczyk i Grzeszuk Amelia.
 W kategorii klas V-VI zadaniem było przygotowanie tematycznej krzyżówki. Pierwsze miejsce uzyskała praca Mileny Trościańczyk (kl. V a), zaś drugie
Gabrieli Dołęgowskiej (kl. V a); trzeciego miejsca nie przyznano.
 Dla najstarszych uczniów przygotowano zadanie polegające na opracowaniu prezentacji multimedialnej z wykorzystaniem dowolnego narzędzia informatycznego. W tej kategorii nie pojawiła się żadna praca
szkoda, może w kolejnych edycjach uczniowie się zaktywują? Bo mimo edukacji zdalnej, jaka wypadła nam w tzw. międzyczasie, jak widać młodsi uczniowie dali radę się zaangażować. Namawiamy więc już dziś, aby nie przegapić kolejnej szansy za rok! Konkurs miał też swoje niespodzianki, a były nimi dwie nagrody specjalne dla klasy 2 „a” (wych. p. Jolanta Chacewicz) i dla klasy 2 „b” (wych. p.  Monika Tymosiewicz). Uczniowie tych klas wykonali zespołowo - bardzo ciekawe i pomysłowe plakaty. Nagrody dla nich zostały ufundowane przy współpracy Fundacji Tysiąca Kroków, w ramach realizowanego projektu „Młodzieżowe grupy aktywności lokalnej”.
 Dziękujemy wszystkim za udział, sponsorom za nagrody, dyrekcji szkoły za wsparcie. Cieszymy się, że jesteście zadowoleni z nagród i życzymy już dziś, kolejnych sukcesów, a także przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu - opiekunowie projektu: Elżbieta Tarasiuk i Dariusz Tarasiuk (nauczyciele informatyki).