Wszystko jest okazją...

PROJEKT LOWE

„Wszystko jest okazją…”

„Jedyną drogą rozwoju, jest ciągłe podnoszenie porzeczki,
jedyną miarą sukcesu, jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć.”
/Bruce Lee/

Przytoczyłam tu słowa sportowca, ale nie odnoszą się one jedynie do sukcesów sportowych. Pasują też do naszej codzienności. Nie wystarczy raz opanować wiedzę w danym zakresie i nie robić nic więcej. W każdym zawodzie ludzie doskonalą się, rozwijają swoje umiejętności, wiedzę zawodową, ale też relacje interpersonalne.
   Nie trzeba daleko szukać, aby rozwijać swoje zainteresowania, czy uzupełniać wiedzę niezbędną do realizacji bieżących wymagań otoczenia, pracodawcy czy rodziny. Właśnie w naszej gminie powstał i działa ośrodek LOWE, gdzie możemy wybierać kursy, czy warsztaty potrzebne nam do rozwoju własnych predyspozycji. Oczywiście na ten moment
pandemii i ograniczeń z nią związanych, działania są zawieszone, jednak nie zwlekajmy z decyzjami co do wyboru, zaangażowania się i samorozwoju, bo jak w każdej ofercie, miejsca są ograniczone. Szkoda by było stracić taką okazję na rozwój, bez większych kosztów dojazdu, bez opłat za jakieś „czesne” czy inne opłaty teraz mamy możliwość skorzystania z miejscowej formy kształcenia, jak to mówią „tu i teraz…”.
   Niektórzy mieszkańcy naszej gminy zdążyli przed wprowadzeniem zakazów podnieść własne kompetencje
niech przykład innych będzie dla nas inspiracją.

Pozwolę sobie zakończyć innym cytatem
tak dla urozmaicenia gamy przytoczonych znanych osobistości:

„Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz sobie albo WSPÓŁCZUĆ, albo traktować to, co się stało, jako PREZENT.
Wszystko jest albo OKAZJĄ do rozwoju, albo PRZESZKODĄ, która zatrzyma Twój rozwój. WYBÓR należy do Ciebie.”
/Wayne W. Dyer/

Elżbieta Tarasiuk