Rocznica Konstytucji 3 Maja

WYDARZENIA

W dniu 29 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Wohyniu uroczystą akademią uczczono 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o wydarzeniach dnia 3 maja 1791 roku. Tematyczne przedstawienie szkolnego teatrzyku „Daleko od szkoły” zaciekawiło nawet najmłodszych obserwatorów wydarzenia. Powagi tej uroczystości dodało odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i obecność Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Dekoracja zawierała polskie symbole narodowe. Była to dla społeczności szkolnej  lekcja patriotyzmu. Pani wicedyrektor Barbara Banaszczyk uhonorowała reprezentantów naszej szkoły nagrodami i dyplomami - zwycięzców, osoby wyróżnione oraz uczestników konkursów: matematycznego i recytatorskiego, organizowanych przez SP w Komarówce Podlaskiej. Dyplomy otrzymali też nauczyciele przygotowujący uczniów, panie: Teresa Leszak, Edyta Uchaniuk, Katarzyna Kowalik oraz pan Oskar Szczygielski.

Relacja Genowefa Domańska
Monika Panasiuk, Katarzyna Szyndlarz