Papugarnia to atrakcja...

ARCHIWUM > 2019/2020

Papugarnia to wspaniała atrakcja na wycieczki

Uczniowie klasy Va i Vb dnia 4 marca 2020 r. wyjechali na wycieczkę do Lublina pod opieką pani Iwony Babicz-Kalinowskiej, p. Katarzyny Kowalik, p. Moniki Tymosiewicz i p. Agnieszki Juszczyńskiej. Bardzo aktywnie spędzili czas na lodowisku. Następnie, zwiedzając Muzeum Historii Miasta Lublina, które mieści się w Bramie Krakowskiej, poznali ciekawą historię Lublina. Uczniowie poznawali tajemnice Bramy Krakowskiej, aktywnie odkrywali legendy lubelskie, np. O czarciej łapie, o śnie Leszka Czarnego i o tym, skąd się wzięła nazwa miasta, uczestnicząc w warsztatach teatralnych i plastycznych. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Papugarni. „Na początku obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. Kolorowy świat papug. Dowiedziałam się gdzie mieszkają papugi i że dzięki różnym formom ochrony parę gatunków udało się uratować. Po filmie poszliśmy umyć ręce i zaopatrzyliśmy się w karmę dla papug. Weszliśmy na salę i zaczęliśmy dawać ptakom ziarna, papugi same do nas przylatywały. Było tam 77 papug różnych rodzajów. Jedna usiadła mi na głowie, a druga na ramieniu. Była jedna papuga, która siedziała mi na ręku ok. 20 minut. Papugarnia to była najlepsza atrakcja na całej wycieczce” tak relacjonuje Amelia. Ola opowiada o innym ptaku „Poznałam słodkiego tukana, był dorosły, ale wyglądał na malucha. Nazywał się Kuki, czyli Ciasteczko. Wszystkie papugi były niesamowite.” Dawid i Adam wspominają „Grałem z tukanem w piłkę nożną. Tukan się bawił z papugami w walki. Niektóre papugi walczyły o jedzenie”. „Mi najbardziej podobała się Ara, ma ok. 70 cm, jest jedną z najmądrzejszych papug. Raz usiadła mi na głowę, później na ramię” - dzieli się swoimi wrażeniami Kacper. Na zakończenie Paulina „I mogę powiedzieć, że ta atrakcja nie tylko bawi, ale i uczy. Odkryłam nowe gatunki papug, o których wcześniej nic nie wiedziałam. Jednym słowem super.”

red. A. Juszczyńska