Księga Dżungli

Księga Dżungli - Siedlce

Dzisiaj gościliśmy w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego - Scena Teatralna w Siedlcach. Na spektakl „Księga Dżungli” R. Kiplinga, w reżyserii  Daniela Arbaczewskiego, wybraliśmy się aż dwoma autokarami klasy 4-te, 5-te i szósta wraz z wychowawcami: Żanettą Zalewską, Genowefą Domańską, Anną Rożen, Edytą Uchaniuk i Elżbietą Tarasiuk. „Twórcy spektaklu przekazują widzowi informację, że wszyscy w środku jesteśmy trochę zwierzętami, odważnymi, tchórzliwymi, przebiegłymi, lub zupełnie pozbawionymi sprytu - w każdym siedzi dzikie zwierzę, trochę jak w klatce. Uwolnione... może zrobić dużo dobrego i dużo złego. Ale musimy wiedzieć jedno, że nikt nie ma prawa krzywdzić ani zabijać dla przyjemności. Ani zwierzę, ani człowiek. Takie jest prawo zwierząt, i takie jest prawo dżungli. Ludzie czasem o tym zapominają.” Z takim przesłaniem oglądaliśmy musical, w którym klasyczne opowiadania zostały zaprezentowane jako dynamiczna historia, oprawiona muzyką, tańcem, wspaniałą scenografią. Uczniowie opuszczali teatr pełni zapału do stworzenia własnej muzycznej historii ;) Miejmy nadzieję, że się uda przenieść namiastkę musicalu na nasz szkolny grunt.

relacja i zdjęcia E. Tarasiuk