Wycieczka do Oświęcimia

WYDARZENIA

Wycieczka klas ósmych. W dniach 8 - 9 czerwca, klasy ósme wraz z wychowawcami i p. Renatą Korczak, pojechały na wycieczkę do Oświęcimia i Energylandii w Zatorze. Wyjechaliśmy o 6:00, w trakcie drogi mieliśmy przystanki, ok. 14-stej dojechaliśmy do Oświęcimia. Po odebraniu biletów, podzieliliśmy się na dwie grupy i wraz z przewodnikami udaliśmy się poznawać historię obozu Auschwitz. Pan przewodnik opowiadał nam o przerażających losach ludzi, którzy byli w obozie, mogliśmy zobaczyć ich ubrania, buty, torby, a nawet zdjęcia. Następnie udaliśmy się do Birkenau. Pierwsze co zobaczyliśmy to tory, po których przewożono pociągami ludzi do obozu. Wszystkie te obrazy pozostaną na długo w naszej pamięci. Późnym popołudniem autokarem przejechaliśmy do Zatoru, gdzie zakwaterowaliśmy się w domkach następnie zjedliśmy kolację. Chętni kąpali się w basenie, a inni w tym czasie przygotowywali się do oglądania meczu. Po dniu pełnym wrażeń powinniśmy położyć się wcześnie spać, lecz większość z nas jeszcze długo w nocy opowiadało sobie wrażenia i inne przygody. Następnego dnia poszliśmy do Energylandii! Od 10:00 do 16:30 z przerwą na obiad mogliśmy się swobodnie poruszać po parku rozrywki i korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Wielu z nas odbyło niesamowitą podróż na Hyperionie i Zadrze. Niezapomniane przeżycie! O 16:30 mieliśmy zbiórkę, po zliczeniu nas wszystkich udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście nie obyło się bez Mc' Donalda. W trakcie podróży śpiewaliśmy piosenki z bardzo zróżnicowanego repertuaru. Po północy dotarliśmy do Wohynia pod szkołę, gdzie czekali na nas rodzice.
  Moim zdaniem ta ostatnia wycieczka w szkole podstawowej była świetna i na długo zostanie w naszej pamięci. A opiekunom dziękujemy za opiekę nad nami, a szczególnie kierownikowi wycieczki - Pani Teresce, która wszystko tak wspaniale zorganizowała.

red. Julia Kosowska VIII C